XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Folkloru Leszno 2014

 13 - 14 września 2014 r.
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Folkloru to uczta duchowa dla miłośników orkiestr dętych i umiejętności ekwilibrystycznych ładnych mażoretek oraz grup tanecznych zespołów pieśni i tańca.
Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-14 września. Organizatorem jest Oddział Leszczyński Polski Związek Chórów i Orkiestr.
Do Leszna przyjadą orkiestry i mażoretki z Czeskiej Republiki oraz orkiestry z Wielkopolski, Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej.
W pierwszym dniu na Rynku w Rydzynie zaprezentuje się Orkiestra Dęta z Szkoły Artystycznej z miasta Chrast.
Miłośników muzyki poważnej zapraszamy o godzinie 17.00 do Kolegiaty p.w. Św. Mikołaja w Lesznie gdzie wystąpi amatorska Orkiestra Kameralna Filharmonii z Chrudima z Czech.
Oficjalna inauguracja festiwalu odbędzie się o godz.18.00 na Rynku w Lesznie.
Niedzielne koncerty na Rynku obfitować będą w różnorodność wykonań artystycznych nowych kompozycji i aranżacji muzyki polskiej, czeskiej. Festiwal zakończy się wspólnym koncertem orkiestr oraz wręczeniem nagród za zajęte miejsca w konkursie, którego oceny dokona międzynarodowe Jury.
Współorganizatorami Festiwalu są:  Urząd Miasta Leszna,Miejski Ośrodek Kultury,  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie oraz Związek Muzyczny Republiki Czeskiej. Impreza odbędzie sie przy wsparciu finansowym Marszałka Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Leszna.

                   Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej tradycyjnej już imprezie

Regulamin imprezy i karta zgłoszenia do pobrania poniżej.

Zdjęcie

Plik do pobrania: regulamin_xiii_mfmif_leszno_2014.doc


Więcej informacji o imprezie znajdziesz w internecie klikając tutaj

KARTY ZGŁOSZEŃ NA IMPREZĘ - kliknij
REGULAMINY IMPREZ - kliknij